Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 250 Kadın, 2 Bin 250 Erkek Lise Mezunu Polis Alımı Başvuruları

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanı için başvuru süreci sona ermek üzere. 

Lise mezunu adayların KPSS’siz başvuru yapabilecekleri polis alımı için süreç 19 Ağustos Pazartesi günü doluyor. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu haberimizde söz konusu alımlara dair tüm detayları sizlere tekrar hatırlatıyoruz. İşte Polis Memuru alım ilanı başvuru detayları;

2019 YILI POLİS MEMURU ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde alımların PMYO kapsamında yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda başvuruları kabul eden adaylar öncelikle 2 yıl eğitim görecekler. Daha sonra polis olarak atanacaklar. 

Yayımlanan ilan metnine göre; EGM bünyesine yapılacak alımlara hem kadın hemde erkek adaylar başvuru yapabilecekler. 

İlanda yer alan detaylarda, kadın polis alımı için ayrılan kontenjan 250, erkek polis alımı için ayrılan kontenjan ise 2 bin 250. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Polis olmak isteyen adaylar için yayımlanan duyuruda adayların sağlamaları gereken koşullar tek tek aktarıldı. Bu koşullardan en önemlileri öğrenim, TYT puan ve yaş şartı. İşte 2019 PMYO ile polis memuru alım ilanı,

Öğrenim şartı: İlana başvuruda bulunmak için lise mezunu olmak gerekiyor. 

TYT Puan Şartı: Polis Akademisi Başkanlığı bu şart için adayların 2019 YKS TYT puan türünden en az 250 ham puan alınmış olmasını istiyor. 

Yaş Şartı: PMYO ile polis alımı için adayların 26 yaşından küçük olması gerekiyor. Başvuru yaş aralığı; (01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak)

Diğer Koşullar

* Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olmaları gerekiyor. Bunun yanında (Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olmaları diğer bir koşul. 

* Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

* Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

* Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK YAPILACAK

Söz konusu personel alımları için başvuru yapacak adaylar başvurularını elektronik olarak kuruma bildirecekler. Bunun için adaylar Polis Akademisi Başkanlığı’nın başvuru sistemine e-devlet şifreleri giriş yapacak ve başvurularını tamamlayacaklar. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlanan başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir