En Az Lise Mezunu PÖH ve KPSS İle 2000 Polis Alımı İçin İlan Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı, Resmi Gazete üzerinden yayımladığı iki farklı ilan ile PÖH ve PAEM kapsamında polis alımı yapacağını duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro kontenjan bilgileri ile ilan edilen başvuru kılavuzunu sizlere tüm ayrıntıları ile paylaşacağız. 

PÖH VE KOMİSYER YARDIMCISI ALIM İLANI

Polis Akademisi Başkanlığı’nca ilan edilen alım duyurusunda Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) lisans mezunu komister yardımcısı adayı alınacağı bildirildi. Bunun yanında Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek 500 Polis Özel Hareket alımı yapılacak.

Bu iki ilana ilişkin tüm ayrıntıları sizlere detayları ile aktarıyoruz. 

EN AZ LİSE MEZUNU 500 PÖH ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan metnine göre en az lise mezunu adaylar düzeyinden yapılacak. 

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat kapsamında yapılacak alımlar kadın adaylar arasından olacak ve 500 kişi alınacak. 

İlan Metni

2000 KOMİSER YARDIMCISI ALIM İLANI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan diğer ilan ise PAEM Komiser Yardımcısı alım ilanı. 

Bu ilan için yayımlanan duyuruda 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasından 200 kadın, 1800 erkek olmak toplam 2000 kişilik alım olacağı belirtildi. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda alımların 2019 yılı KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklandı. 

İlan Metni

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE DİĞER DETAYLAR

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Özel Harekat (PÖH) ve Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) kapsamında komiser yardımcısı alım ilanlarına başvurular henüz başlamadığını ilan etti. Bu iki alım için kurumun internet sitesi üzerinden ilan yayımlanacağı bildirildi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir