Heyecanlı bekleyiş sürüyor! POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi bünyesindeki Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis alımları için yapılan 26. Dönem POMEM sözlü, yazılı ve fiziki mülakatlarını tamamlayan öğrenciler sonuçlarını ne olacağını heyecanla bekliyor.

Polis olma hayallerine bir adım daha yaklaşan öğrenciler internet sayfalarında “POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunun cevabını arıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ise Polis Akademisi’ne bağlı, 4 aylık eğitimin verildiği POMEM’e yapılacak alımlar için mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacaklarına dair bir açıklama henüz yapmadı.

Puanlama nasıl olacak?

POMEM polis ve özel harekat polisi alımında yapılan puanlamada ,yazılı sınavın yüzde 25 ‘i, spor sınav sonucunun yüzde 25 ‘i ve sözlü mülakatın yüzde 50 ‘si alınarak yaplacak hesaplama sonucu tüm adayların puanları belli olacak. Puanlar sıralamaya alınacak. Sıralamaya göre  en yüksek puandan en düşüğe doğru ASIL ve YEDEK adaylar belirlenecek. 

Asil olarak eğitime katılmaya hak kazanan adaylar intibak eğitimine çağrılacak. Eğitime katılmayan ya da sağlık aşamasından elenen asil adayların yerine de yedek adaylar çağrılacak.

Sonuçlar ne zaman açıklanır?

26. dönem POMEM mülakatların üzerinden geçen uzun zamandan sonra sonuçların yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.  

Sonuçlar için:

Mülakat sonuçları açıklandığında, adaylar sonuçlarına Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden ulaşabilecekler.

Sonuçlar açıklandığı anlık olarak sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden adaylarımızı bilgilendireceğiz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir