Lise Mezunu Adaylara 2019 PMYO İle PÖH Olma Müjdesi

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla 2 bin 500 polis adayı öğrenci alımı yapılacak. 2019 PMYO kapsamında yapılacak alımlarda hem kadın hem erkek adaylar arasından polis alımı yapılacak. 

Bu adaylar; Polis Meslek Yüksekokulu öğrenci alım ilanını Polis Özel Harekat alımları için basamak olarak kullanabilirler.

PMYO polis alım ilanı ile PÖH olmak isteyecek adayların izleyecekleri yolu sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2019 PMYO alım ilanı ve PÖH olma aşamaları.

2019 PMYO POLİS ALIM İLANI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan Polis Memuru alım ilanında toplam 2 bin 500 kişilik alım olacak. Bu ilana göre alımların 250 kişilik bölümü kadın adaylar arasından olacak. Geriye kalan 2 bin 250 kişilik alımlar ise erkek adaylar arasından olacak. 

Bu alımlara lise mezunu adaylar 2019 YKS TYT puanları ile başvuru yapacaklar. Başvuru yapacak adaylardan YKS puan şartı dışında başka koşullarda talep ediliyor. O Koşullar;

Genel olarak ilan edilen başvuru koşulları arasında Türk vatandaşı olmak, lise ve dengi okuldan meuzn olmak, TYT’den 250,000 ham puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamış 26 yaşından gün almamış olmak, Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğunda olmak, 

Bu koşulların yanı sıra adayların ayrıca silah taşımaya engel durumları olmaması isteniyor. 

Bu başvuru şartlarını sağlayan adaylar ise başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yapacaklar. Peki 2019 PMYO ile PÖH alımları nasıl olacak işte detaylar;

PÖH ALIMLARI NASIL OLACAK?

Polis Özel Harekat (PÖH) olmak isteyen adayların öncelikle PMYO başvurusunda bulunup alımlara katılmaları gerekiyor. Başvuru sonucu olumlu olan adaylar burada 2 yıl polislik eğitimi alacaklar. Burada ise adayların önünde iki seçenek bulunuyor. Birincisi PMYO’ya başvuruda bulunan ve 2 bin 500’lik alıma kabul edilen adaylar seçim aşamasında özel harekat polisi olmak istiyorum yönünde tercih yapabilirler. Bunun dışında adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından zaman zaman duyurulan kurum için PÖH alım ilanları ile polis özel harekat olabilirler. 

2019 PMYO başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir