Gündem

Polisin Havaya Ateş Açıp Kovaladığı Çocuğun Ailesi: Korkudan Ruhu Kalmamıştı

Nusaybin’de bir sivil polisin sokaktaki çocukları kovaladığı ve havaya ateş açtığı görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Polisin kolundan tutup aracına götürdüğü çocuğun ailesi, küçük çocuğun durumuna dair açıklamalarda bulundu. Baba, işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

Mardin Nusaybin’de sivil polisin çocukları kovalarken havaya ateş açtığı görüntüler gündeme gelmişti. Kolundan tutulup zorla aracın yanına götürülen küçük çocuğun ailesi, “O olaydan sonra 3 gün kendine gelemedi” diye konuştu.

Nusaybin’deki Fırat Mahallesi’nde çocukların sokakta oynadıklarını gören polis havaya silahını sıkarak küçük çocukları kovaladığı görülmüştü. Polis, 8 yaşındaki küçük B.E.’yi kolundan tutarak aracının yanına götürüp tokat attığı görüntüler de ortaya çıkmıştı. İlçe Kaymakamlığı, gündemde büyük yankı yaratan olaya dair 25 Nisan günü “bir grup tarafından” ekip aracına taş atılması üzerine meydana geldiğini açıkladı. Kaymakamlık, olaydaki polisin açığa alındığını ve soruşturma açıldığını da bildirdi.

OĞLUMUN KORKUDAN RUHU KALMAMIŞTI

Polisin oldukça korkuttuğu ve zorla aracına götürdüğü küçük B.E.’nin ailesi, yaşananları anlattı. Kaymakanlığın savunduğu “taş atma” olayının gerçek olmadığını söyleyen baba Mehmet E., çocuğunun yalnızca oyun oynamak için dışarıda bulunduğunu dile getirdi.

Olaya şahit olan komşuların müdahale etmesi üzerine oğlunun polis tarafından serbest bırakıldığını vurgulayan baba, “Çocuğum polislerin yanında geldiğinde korkudan ruhu kalmamıştı. Ödü kopmuştu. Psikolojisi bozuldu ve oğlum üç gün kendine gelemedi” diye konuştu. Baba Mehmet E., çocuğunun yaşadıkları üzerine oldukça telaşlandığını belirterek, olayın peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

BU İNSANLIK İŞİ DEĞİL

Anne Vecihe E. de namaz kılarken silah seslerini duyduğunu ve biraz sonra da oğlunun eve geldiğini aktardı. Vecihe E. “Oğlum geldiğinde betibenzi atmıştı. Oğlum nefes almakta zorlanıyordu. Onu öyle görünce çok korktum. Oğlum bahçemizde oynarken böyle oldu. Bu insanlık işi değil” diye durumu anlattı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler