Gündem

Prof. Dr. Canan Karatay’dan ölümcül virüs açıklaması: “Coronavirüs’e karşı aşı yapamazsınız!”

Prof. Dr. Canan Karatay’dan ölümcül virüs hakkında açıklama geldi. Karatay “ Coronavirüse karşı aşı yapamazsınız” dedi.

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılan coronavirüs hakkında açıklamalar devam ediyor. Coronavirüsün Avrupa’da ilk kez bir insanın ölümüne neden olmasının ardından dünyada endişeler artmış durumda. Son olarak Türkiye’de Prof. Dr. Canan Karatay’dan açıklama geldi. Karatay “ Coronavirüse karşı aşı yapamazsınız” dedi.

Tek aşı kendi hücrelerimizi güçlü ve sağlık kılmak

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Kitap Günleri Fuarının3. Gününde Prof. Dr. Canan Karatay’da yerini aldı. Düzenlenen söyleşide İnegöllülerle bir araya gelen Karatay, bir vatandaşın aşılarla ilgili sorusu karşısında “Ben çocuk doktoru değilim, ben grip aşısına karşıyım. Bakın korona virüsü çıktı. Bu sene kullanılan grip aşırısı 2016 yılının virüslerine karşı yapılmış. 3 tane krofinya virüsünde üretmişler bu sen yapıyorlar. Ama virüsler bu kadar teknoloji uzay ileride ama insanlar daha virüsleri halledemedi. Virüsler her sene her dakika kılıf değiştirir. Görüyorsunuz korona virüsüne aşı, kardeşim korona virüsüne aşı yapamazsınız. 18 ay 24 ay sonra çıkacak dediler zaten o zaman koruna virüsü kalmıyor. 7 tür korona virüsü var şimdi. 2019’u konuşuyor ondan öncekiler ne oldu. Diğer virüslerden farkı yok mangalda kül bırakmıyorlar. Virüs demek canlı vücudun içinde hayvanda olabilir, bitkide olabilir yaşar büyür kuru yerde yaşamaz. Yani hücre içerisine girer hücrenin içindeki matereleri kullanır büyür hücreyi parçalar. Hücrenin içine girebilmesi için hücrenin kapıları açılması lazım. Zayıf bir hücrede kapılar açılır. Sağlık bir hücrede kapılar kale kapısı gibi sağlam açılmaz ve hastalanmayız. Ben onu söylüyorum onun için doğal besleneceğiz. Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı tek yolu kendi hücrelerimizin güçlü ve sağlık kılmaktır.” İfadelerini kullandı.

Kahvaltıda sağlıklı beslenirseniz hasta olmazsınız

Söyleşide doğal beslenmenin önemine değinen Karatay, kahvaltıda sağlıklı besinler tüketilirse hasta olunmayacağını belirterek “Uykudan sonra, uzun süre aç kaldıktan sonra yediğimiz ilk öğün kahvaltıdır. Kahvaltıda sağlıklı besinleri vücudunuza arz ederseniz, bütün gün dinç olur ve hasta olmazsınız. Bu çok doğru bir sözdür. Ama Karatay kahvaltısı yapacaksınız. Yumurta yemeyin diye senelerce insanları kandırdılar. Yumurtanın sarısı bilakis şeker hastalığını iyileştiriyor. Yumurta bütünüyle şeker hastalığını iyileştirip kalp krizini önlüyor. Bunlara kanmayın efendim. Yumurta süper besindir. Tereyağı süper bir besindir. Akıl paraşüt gibidir, açık olursa çalışır. Kanmayın bunlara” açıklamalarını yaptı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir