Gündem

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu kimdir, nerede görev yapıyor ve nereli? gibi soruların cevapları oldukça merak ediliyor. Geçtiğimiz akşam Habertürk TV'deki Türkiye'nin Nabzı programına konuk oldu ve yaptığı açıklamalarla izleyenlerde büyük bir ilgi uyandırdı. Sizler için Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu hakkında merak edilen bütün soruların cevabını derledik.

California Üniversitesi BAÜ Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, geçtiğimiz akşam katıldığı Türkiye Nabzı adlı programda yaptığı fikir beyanlarıyla programın seyrini değiştirdi.

PROF. DR. MEHMET ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR VE NEREDE GÖREV YAPIYOR?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de doğdu ve daha sonrasında ailesiyle beraber Antalya’ya yerleşti. 1983-1986  yılları arasında Antalya Lisesi’nde eğitim gördü ve daha sonrasında 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt oldu.

Mehmet Çilingiroğlu, stajına 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde başladıktan sonra Amerika’ya giderek stajını yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde bitirme kararını aldı.

1995 yılında stajını tamamladığı Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde dahiliye departmanında görev almaya başladı ve 2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji çatısı altında araştırmacı olarak çalışmalarını hızlandırdı.

ÜNİVERSİTELERE EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDİYOR

2004-2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezi’nde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olarak bulunan Mehmet Çilingiroğlu, 2010 yılında Evanston Hastanesi / NorthShore Üniversitesi’nde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi olarak görevini yerine getirmiştir.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun eğitim vermek üzere bulunduğu üniversitelerden bazıları Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesi şeklindedir.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun yaptığı çalışmaları anlattığı bir konuşmadan kesit şu şekilde:

”Halihazırda Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları açısından en önde gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’deyim. Kendime ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ve ayrıca 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentlerim var. 2012 ylından bu yana Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir