Gündem

Prof. Dr. Naci Görür’den Çok Önemli Uyarı Geldi: Çok Daha Büyük Deprem Olabilir

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür çok önemli açıklamalarda bulundu. Görür açıklamalarında Van'da meydana gelen depremin ardından çok daha büyük bir depremin gelebileceğini ifade etti.

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür yaptığı açıklamalarında Van’da gelen deprem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Görür açıklamalarında meydana gelen son depremin ardından çok daha büyük deprem olabileceğini ifade etti.

Naci Görür açıklamalarında Van ilinin üzerinde bulunduğu fay hattının karakteristik özelliklerine değindi ve fay hattı üzerinden, çok daha büyük bir deprem gelebileceğine işaret etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Naci Görür açıklamalarında “Bu fay uzunluğu itibariyle 5,8’den daha büyük deprem üretebilir. Başkale’nin şehir merkezinde dikkatli olunmalı. Arkadaşlar, bu Van/Başkale depreminden sonra gelin başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm hükümet yetkililerine, tüm muhalefete, tüm aydınlarımıza, tüm halkımıza, kısaca tüm yurtseverlere şunu haykıralım: lütfen ama lütfen bugünden sonra en büyük ulusal projemiz… Deprem kuşaklarımızda kentsel dönüşü olsun. Ülke olarak bazı eksiklikleri sineye çekeriz, yeter ki artık insanlarımız ölmesin. Birbirimize yazalım, duyuralım bunu. Zaten hükümet de bu yolda bir adım atmıştı” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. Naci Görür'den Deprem Açıklaması
Prof. Dr. Naci Görür’den Deprem Açıklaması

Bunun yanı sıra Naci Görür açıklamalarının devamında dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Arkadaşlar, Kandilli deprem lokasyonunu düzeltmiş. Önceden gönderdiğim haritaya bakın. Deprem Başkale Fayının kuzeydoğu ucunda (BşF). Bu fay uzunluğu itibariyle 5.8’den daha büyük deprem üretebilir. Dolayısıyla tamamı kırılmamış olabilir. O zaman Başkale’nin şehir merkezinde ve çevresinde dikkatli olunmalıdır. İleriki günlerde fayın güneybatısı da hareketlenebilir. Ayrıca Hasan Timur Fay zonunda (HFZ) Muradiy’ye doğru olan yerleşimler için de dikkat edilmelidir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir