Kamu Haberleri

PTT 2020 Personel Alımı ! Başvuru Şartları Kesinleşti (KPSS Şartı Düzenlemesi)

PTT 2020 kamu personeli alımı için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. PTT personel alımı başvuru şartları belli olurken KPSS düzenlemesi de Resmi Gazete'de yayımlandı.

PTT 2020 kamu personeli alımı ilanının yayımlanması beklenirken başvuru şartları da kesinleşti. Bunun yanı sıra PTT personel alımı için KPSS şartı düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

KPSS ŞARTI GETİRİLDİ

KPSS’ye katılmayan adaylar yayımlanacak olan PTT 2020 personel alımı için KPSS puanı aranmaksızın başvuru yapılmasını bekliyordu ancak bu düzenleme sonrasında KPSS’siz başvuru imkanı ortadan kalktı. Personel alımı için KPSS şartı getirildi.

Buna göre PTT 2020 personel alım ilanı yayımlandığında adaylarda KPSS şartı aranacak. Buna göre PTT personel alımı için genel şartlara “KPSS’den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.” maddesi eklendi.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

PTT 2020 personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağı henüz belli değil. İlanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin bir açıklama yapıldığında veya ilan yayımlandığında adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

PTT 2020 Personel Alımı
PTT 2020 Personel Alımı

ARANAN ŞARTLAR

PTT 2020 personel alımı için Resmi Gazete’de belirlenen genel şartlar ise şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

d) Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) KPSS’den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir