EkonomiGündem

PTT AŞ’den İŞKUR Ödemelerinde Yeni Uygulamaya Geçiliyor Açıklaması

İŞKUR ödemesi hakkına sahip olan kişiler, elektronik ortamda doldurabilecekleri form ile ödenmesi gereken tutarların, sistemde kayıtlı bulunan adreslerine, PTTBank hesaplarına ya da kendi bankalarındaki hesaplara gönderilmesini isteyebilecek.

PTT AŞ, corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisini ekleyerek İŞKUR ödemelerinde yeni bir düzenleme yaptı. İşlemi gerçekleştirme hakkı bulunan kişiler, elektronik ortamda dolduracakları belgeler ile ödenmesi gereken tutarları, sistemdeki ev adreslerine, PTTBank hesaplarına ya da kendi banka hesaplarına gönderilmesini isteyebilecekler.

PTT AŞ’nin yaptığı açıklamaya göre, bazı illerde corona virüsün yayılmasını engellemek için alınan önlemlerden olan giriş çıkış sınırlandırılması sebebiyle ya da başka bir nedenden dolayı resmi adresinde bulunmayan kişilerin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı ve kısa çalışma ödemeleri gibi tutarları kolayca alabilmeleri için yeni düzenlemeler getirildiği vurgulandı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYMA AMAÇLI

İŞKUR ödemesi hakkına sahip kişiler için düzenlenen sistem ile, kendi cep telefonlarına gelecek kısa mesaj ile PTT’nin resmi sitesine çıkacak bir link gönderileceği aktarılarak, herkese özel ve bir sefer kullanılabilecek formun elektronik ortamdan doldurulması gerektiği belirtildi.

Doldurulan form ile ödenmesi gereken miktarın sistemdeki ev adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına yollanması istenebileceğin altını çizerek, şunlar söylendi:

“Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecek. 2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi ‘ALO 170’ iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Kovid-19 tehdidine karşı, müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim ediyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir