Ekonomi

PTT’den Salgın Sürecince Çalışanlara 2 Bin Lira Nakit Destek Ödemesi

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) corona virüsü salgını süresince gişelerde ve dağıtım alanlarında çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda yeni bir karar alındı ve fedakarca çalışan personel için 2 bin lira nakit destek ödemesi yapılacak.

PTT tarafından corona virüsü salgını sürecinde çalışan personelleri için çok önemli bir karar alındı. Bu karara göre personellere net 2 bin lira destek ödemesi yapılacak.

Konu ile ilgili olarak PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten açıklamalarda bulundu. Hakan Gülten açıklamalarında 180 yıldır tüm zorlu koşullarda milletinin yanında olan PTT’nin, ülke ekonomisinde lokomotif bir konumda bulunduğunu belirterek çalışanları için önemli bir karar hayata geçirdiklerini ifade etti. Hakan Gülten konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“2 BİN TL KATKI ÖDEMESİ YAPACAĞIZ”

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek iradeleri ve talimatları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun himaye ve destekleriyle fedakârca çalışan PTT personelimize net 2 bin TL katkı ödemesi yapacağız. Bu gibi zamanlarda verilen hizmetin karşılığı parayla ölçülemez. Personelimize yapacağımız bu katkı, başarıları ve özverilerinin ödüllendirilmesi olarak değerlendirilmelidir. Çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

“FEDAKARCA HİZMET VERİYORLAR”

Açıklamalarında gişelerde ve dağıtım alanlarının her kademesinde görev yapan PTT çalışanlarının millete hizmeti aksatmaması için var gücüyle çalıştıklarını ifade eden Hakan Gülten Türkiye’nin bu zorlu süreci atlatması için PTT olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirterek şöyle devam etti:

“PTT personelimiz tüm görev alanlarında koronavirüs hastalığının etkilerinin azaltılmasına yönelik tedbirlere uyarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için fedakârca hizmet veriyorlar. Bizler de hem çalışanlarımızın hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını korumak için tedbirlerimizi alıyoruz. Ülkemizin yaşadığı bu süreçte hayatımızı kolaylaştıran, ailelerinden ayrı kalıp ülkesine hizmet için mesai mefhumu gözetmeden gayret gösteren değerli personelimizin bu fedakarlığı için minnettarım.

“SAYGILARIMI SUNUYORUM”

Personelimiz, gerek işyerlerimizde gişelerde gerek sosyal yardım ve maaş ödemeleri gibi dağıtım alanlarında vatandaşlarımızın evine kadar giderek, ailelerinden çok görev alanlarında zaman geçirip, üstün hizmet aşkıyla ülkemizi gururlandırdılar. Ülkemiz, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi. Dünyaya örnek olan bu başarılı birlikteliğe katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile yeniden başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız olmak üzere tüm personelimize ve vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler