Gündem

Putin Türkiye’yi suçladı: “Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı.”

İdlib’de 33 askerimizin rejim güçlerinin saldırı sonrası şehit olması ardından Rusya Devlet Başkanı açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Türkiye’yi suçlayan Putin Türk askerlerinin gözlem noktalarından dışarı çıkmaması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi’yle gerçekleştirdiği toplantıda İdlib’de şehit olan askerimize ilişkin suçlayıcı bir açıklama yaptı. Rusya’nın askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptığını dile getiren Putin konuşmasında, “”Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı. Rusya gözlem noktasındaki askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptı” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ülkedeki Rus vatandaşları korumasını umuyoruz

Putin sözlerine, Türkiye’de bulunan Rus vatandaşları ve diplomatik temsilcikleri korumak için Türkiye’nin her şeyi yapacağını umduklarını da ekledi.

Suriye’de Rus destekli Esed rejimi Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alarak düzenledikleri hava saldırısında 33 askerimizi şehit ederken, çok sayıda askerimizin de yaralanmasına neden oldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir