Gündem

Ramazan Bayramında 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Gündeme Geldi !

MYK toplantısında kurmaylar tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi verildi. Kurmaylar vatandaşların da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler

Bilim Kurulu’nun da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağının uygulanması gündeme geldi. AK Parti MYK toplantısında parti kurmayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi verdi. Kurmaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşların da Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanmasını desteklediği belirtildi.

RAMAZAN BAYRAMINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Hürriyet’ten Gamze Karakış’ın haberine göre AK Parti’nin önceki gün Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilanı da gündeme geldi.

Ayrıca gerçekleştirilen toplantıda pandemide normalleşme sürecine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Kurmaylar, yapılan araştırmalarda Ramazan Bayramı’nda vatandaşın da sokağa çıkma yasağını desteklediğini Erdoğan’a iletti. Konu ile ilgili Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağının olabileceği değerlendirildi.

Söz konusu toplantıda ekonomik gelişmelerin de gündeme geldiği toplantıda pandemi sürecinde diğer ülkeler ve Türkiye’nin durumu karşılaştırılırken L, U, V değerleri göz önünde bulunduruldu. Buna göre Fransa, Hollanda gibi ülkelerin U, Almanya’nın ise V seviyesinde olduğu değerlendirilerek, Türkiye’nin pandemide büyük başarı elde ettiği ve bu süreçte V modelinde olmayı hedeflediği toplantının gündemi oldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler