Gündem

Ramazan Bayramında 9 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı? İşte Ayrıntılar

Ramazan ayı devam ederken vatandaşlar tarafından Ramazan Bayramı için araştırmalar yapılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini günler takvimi yayımlandı ve bayramın ilk günü belirlendi. Ancak vatandaşlar 'Ramazan Bayramında 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusunun yanıtını araştırıyorlar.

Milyonlarca vatandaş tarafından Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı Ramazan Bayramı tatilinde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı araştırılmaya başlandı. Ramazan Ayının ardından kutlanacak olan Ramazan Bayramının ne zaman başlayacağı da merak konusu oldu.

RAMAZAN BAYRAMI TARİHLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini günler takvimi yayımlandı. Bu takvime göre Ramazan Bayramının başlayacağı ilk gün belli oldu. İşte Bayram günleri:

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Yukarıda belirtilen tarihlerde Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayram tatilinin uzatılıp uzatılmaması konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı ve bir karar yayımlanmadı. Bunun yanı sıra vatandaşlar Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını da merak ediyor.

Bilindiği gibi Ramazan Bayramında 9 günlük sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı gündeme gelmişti. Ancak bu konu hakkında yetkililerden henüz bir açıklama yapıldı. Ayrıca resmi bir karar da yayımlanmadı.

Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı istemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler