İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile KPSS’siz personel alımı yapacak!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bugün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yayınlanan ilanlara göre, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İdari ve Mali Başkanlığında görevlendirilmek üzere KPSS şartsız personel alımı yapılacak. İlan detaylarında üniversite bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 41 temizlik personeli ve 2 güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır.

PERSONEL ALIMI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi toplamda 43 personel alımı yapacak olup, başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Başvurular 23 Kasım itibari ile başlamış olup 27 Kasım 2020 tarihinde sona ermektedir. Peki, temizli personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI

Üniversite bünyesinde lise mezunu öğrenim düzeyinden 2’si engelli kadrosuna, 1’i eski hükümlü kadrosuna alınmak üzere toplam 41 temizlik personeli alınacak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

En az önlisans mezunu öğrenim düzeyinde 2 adet güvenlik görevlisi alımı yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteye adayların aşağıda belirtilen şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya iş yerlerinde çalışabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2-18 yaşını doldurmuş olmak.

3-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene  ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar ve casusluk ,zimmet,irtikap,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

4-5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak

5-Özel güvenlik sertifikası ve kimlik kartının son başvuru tarihi itibarıyla en az 6 ay süreyle geçerli olmak,

6-Bayan adaylar için en az 165 cm boyunda olmak ve boyun son iki hanesinde yazan rakamına göre +,- 10 kg ağırlığına sahip olmak; erkek adaylar için en az 170 cm boyunda olmak ve boyun son iki hanesinde yazan rakama göre +,- 15 kg ağırlığına sahip olmak. ( Bu şarta ilişkin belge, sağlık kurumlarından alınacaktır.)

7-Bu kadroda istihdam edilecekler vardiyalı çalışma sistemine göre çalıştırılacaklardır.

8- Noter kurası 03.12.2020 tarihinde 13:00’te gerçekleşecektir.

9-Alım yöntemi noter kurası sonrası sözlü sınav şeklinde olacaktır.

10-Ayrıca konu ile diğer duyurular Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünün  (www@erdogan.edu.tr)internet adresinde ilan edilecek olup tebligat mahiyetinde yayınlanacaktır. Ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Posta, kargo ve kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Personel alımı başvuruları için öncelikli olarak buraya tıklayınız. Aşağıda resimde gösterildiği gibi açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’İşyeri Ünvanı’’ kısmına aynen ‘’Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’’ yazıp ‘’Ara’’ butonuna bazınız. Karınıza gelen başvuru ekranından iş başvuru kaydınızı oluşturunuz.

İlgili Makaleler