Gündem

Rekabet Kurulu duyurdu: 3 bankanın müşterilerine güzel haber!

3 banka müşterisi için güzel haber var. Denizbank, TEB ve QNB Finansbank`ın müşterileri 3 bankanın ATM’sini ücretsiz kullanmaya devam edecek. Ortak ATM kullanımına ilişkin karar Rekabet Kurulu sitesinden duyuruldu.

Kamu bankalarından sonra özel bankalarda ortak ATM kararı almıştı. Denizbank, TEB ve QNB Finansbank müşterileri birbirlerinin ATM’lerinden kredi borçlarını ücretsiz olarak ödeyebiliyor, her ay 3 defa ücretsiz para transferi gerçekleştirebiliyor ve müşteriler ayrıca hesaplarındaki bakiyeyi ve kredi kartlarında ne kadar limit olduğunu öğrenebiliyor.

Rekabet Kurulu internet sitesinden duyurdu

 

Bankalar arası imzalanan ATM Paylaşım Platformu Protokolü’ne süresiz bireysel muafiyet tanınmasına karar verdi. Ortak ATM kullanımına ilişkin açıklama Rekabet Kurulu internet sitesinde yayınlandı. Rekabet Kurulu söz konusu açıklamada “”Denizbank A.Ş., Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ve QNB Finansbank A.Ş. arasında, sahip oldukları ATM’lerin müşterilerinin ortak kullanımına açılmasına yönelik olarak imzalanan ATM Paylaşım Platformu Protokolü’ne 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulların tamamını karşılaması nedeniyle, süresiz bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.” İfadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir