Ekonomi

Rekabet Kurumu Açıkladı! 23 Market Zincirine Açılan Soruşturmada Yeni Gelişme

Rekabet Kurumu, fahiş fiyatlar üzerinden satış yapan 23 zincir markete dair gelişmeleri aktardı. Kurum tarafından yapılan açıklamada, 23 zincir market için başlatılan soruşturmanın sözlü savunma görüşmesinin tarihi 24 Haziran olarak belirtildi.

Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamada, 23 zincir market için başlatılan soruşturmanın bir sonraki aşaması olan sözlü savunma toplantısının tarihi 24 Haziran olarak aktarıldı.

SÖZLÜ SAVUNMA TOPLANTISININ TARİHİ AÇIKLANDI

Kurumun resmi internet sayfasında paylaşılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Perakende gıda ticareti ile iştigal eden zincir marketlerin su ile yaş meyve ve sebzelerin perakende satış fiyatlarını belirlerken 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 24 Haziran 2020 tarihinde saat 10:00’da yapılacak. ”

“Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 15 Haziran 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler