Gündem

Rekor Üstüne Rekor Kırıldı ! Birçok İlimiz İçin Çok Önemli Uyarı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sıcak hava dalgasına ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada ölçülen en yüksek sıcaklığın İzmir'in Tire ilçesinde 44,5 derece olarak ölçüldüğü belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün ölçülen en yüksek sıcaklığın İzmir’in Tire ilçesinde 44.5 derece olarak ölçüldüğü belirtildi. Ayrıca açıklamada Muğla’da 3 gün üst üste sıcaklık rekoru kırıldığı belirtilerek vatandaşlara sıcak hava dalgası konusunda uyarı yapıldı.

Meteoroloji geçtiğimiz hafta da birçok il için sıcaklık uyarısında bulunmuş ve çok sayıda ilimizde 90 yıllık sıcaklık rekorları kırılmıştı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Bununla birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs ayı sıcaklık rekoru kıran illerimiz paylaşıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Antalya’da 1945 yılında 38.7 derece, bugün 43 derece. Aydın’da 1969’da 40.2 derece, bugün 42.6 derece. Muğla’da 3 gün üst üste sıcaklık rekorları kırılarak mayıs ayı sıcaklık rekoru 39.1 derece olarak kayıtlara geçmiştir”

UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava dalgası konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Meteoroloji’nin uyarısında, yurdumuzda etkili olan sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta Marmara bölgesi, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde etkisini azaltacağı belirtildi.

Ayrıca açıklamada sıcak hava dalgası Ege bölgesi, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde perşembe gününe kadar etkili olmaya devam edeceği vurgulandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler