Personel Alımı

Resmen duyuruldu! 4 Belediye çok sayıda memur alacak

Tokat İli Çat Belediye Başkanlığı, İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı ve Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler için memur alım ilanı yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında 4 belediye tarafından çok sayıda farklı meslekte memur alım ilanı yayımlandı. Tokat İli Çat Belediye Başkanlığı 1 memur alım ilanı, İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı 45 zabıta memur alım ilanı, İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı 40 zabıta memur alım ilanı ve Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı 1 mühendis 1 memur 2 zabıta memuru ve 3 itfaiye eri alım ilanı yayımladı.

4 FARKLI BELEDİYEYE MEMUR ALIM YAPILACAK

4 farklı belediye tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvuru yapacak adayların en az KPSS 60 Puan alması gerektiği görüldü. Öte yandan başvuru yapacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekiyor.

BELEDİYE MEMUR ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Belediyeler tarafından yayımlanan memur alım ilanı başvuru şartları ise şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan
malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Tokat İli Çat Belediye Başkanlığı 1 memur alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı 45 zabıta memur alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı 40 zabıta memur alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı 1 mühendis 1 memur 2 zabıta memuru ve 3 itfaiye eri alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler