EkonomiGündem

Resmi Açıklama Yapıldı ! Milyonlarca İşsize Günlük 100 Lira Destek

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile milyonlarca işsize büyük destek veriliyor. Buna göre günlük 100 lira ödeme yapılacak.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile çeşitli programlar gerçekleştiriliyor. Bu programlar kapsamında milyonlarca işsize büyük destek sağlanıyor. Bu destekler kapsamında günlük 100 lira ödeme yapılıyor.

İŞKUR üzerinden İşbaşı Eğitim Programı düzenleniyor ve bu bağlamda günlük100 lira destek sağlanıyor. Konu hakkında İŞKUR tarafından şu ifadelere yer verildi:

“Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.

Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumumuzdan da kendilerine işyeri bulunmasını talep edebilirler. Ayrıca işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebilirler.”

GÜNLÜK 100 LİRA ÖDEME

Bununla birlikte günlük 100 lira ödeme hakkında da şu ifadelere yer verildi:

Katılımcı zaruri gideri (Günlük 89,4 TL, öğrenciler için 67,05, işsizlik ödeneği alanlar için 44,7 TL)
İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 100 TL zaruri gider ödenmektedir.

Günlük 100 Lira Ödeme

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanmaktadır.

Günlük 100 lira İEP başvuru yapacak olan adaylar başvurularını İŞKUR aracılığı ile gerçekleştireceklerdir.

Detaylar için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir