Gündem

Resmi Bir Açıklama Daha ! Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Bitlis Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Bitlis'te terör örgütü mensuplarının yakalanması için bazı köy ve mezralarda ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada sokağa çıkma yasağının il merkezi sınırlarındaki 36 köy ve bağlı mezralarında uygulanacağı vurgulandı. Söz konusu açıklamada sokağa çıkma yasağının bugün saat 19:00’dan itibaren ikinci bir emre kadar başlayacağı ifade edildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yukarıbalcılar, Aşağıbalcılar, Üçevler, Başmaklı, Ilıcak, Oğulcak, Çeltikli, Kalupat, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yanönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş, Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Aşağıölek, Yukarıölek, Akçalı, İçgeçit, Doğruyol, Dereağzı, Çadırlı, Yolcular, Aşağıyuvacık, Yuvacık, Kavakdibi köyleri ile mezraları bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu, barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bu bölgelerde örgüt mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, bugün saat 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.””

İlgili Makaleler