Gündem

Resmi Bir Açıklama Daha Yapıldı: Sokağa Çıkma Kısıtlaması İlan Edildi

Ülkemizde vaka sayılarının artmasından kaynaklı corona virüsünün yayılımının azaltılması için çeşitli kısıtlama kararları alınıyor. Bu doğrultuda 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. 65 yaş ve üstü vatandaşlar 10:00 ile 17:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Artan corona virüsü vakalarını engellemek amacı ile çok önemli bir karar daha alındı. Konu ile ilgili olarak Antalya’da 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama gelirken, düğünlerin de iptal edildiği belirtildi. 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Bununla birlikte, artık Antalya’da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına gidecek olan personellerin HES kodu ile binaya giriş yapabilecekleri ifade edildi.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın, her gün 06:00-24:00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabiliyorlardı. Bu saatler 10:00-17:00 olarak değiştirildi. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasındaki işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenlerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasın karar verildi. 65 yaş ve üzeri doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına kararlaştırıldı”

İlgili Makaleler