Personel Alımı

Resmi Gazete İş İlanları ile Doldu; Her Devlet Kurumu Personel Arıyor! Üniversiteler, Hastaneler, Belediyeler… İşte 23 Haziran Güncel İş İlanları…

Personel alımlarının devam ettiği bu hafta da kamu kurum ve kuruluşları arka arkaya işe alım ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Alımların devam ettiği ilanlar başvuruları kabul etmeyi sürdürürken; 22 Haziran 2022 tarihi itibariyle bu alımlara yeni kamu kurum ve kuruluşları da eklenmiş bulunuyor. Bu ilanlar ise, toplamda 423 yeni kamu personeli istihdamına hazırlanıyor.

Kamu kurum ve kuruluşların ilanları Resmi Gazete’yi sarmaya devam ediyor. Üniversitelerden üniversite hastanelerine; bakanlıklardan belediyelere kadar pek çok kamu kurum ve kuruluşu haziran ayında personel alımı gerçekleştiriyor. Bazı kamu kurum ve kuruluşları KPSS puanı şartı ararken; bazıları aramıyor. KPSS puanı şartı arayan kurumların taban puanı ise, 50’den başlıyor.

Güncel Memur Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazıları Resmi Gazete üzerinden ilan verirken; bazıları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR); bazıları ise, her iki kurum aracılığıyla da ilan veriyor. Bu kapsamda bugünkü Resmi Gazete incelendiğinde Gaziantep Üniversitesi 60 öğretim üyesi almak için ilan vermişken; Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin 3 personel alımı gerçekleştireceğini görülmüş bulunuyor. Bu iki üniversitenin yanı sıra Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, 16 personel alımı gerçekleştirecekken; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bu aya 124 itfaiye eri alımı planlıyor. KTO Karatay Üniversitesi 22 personel alımı için düğmeye basmışken, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 49 sözleşmeli personel; Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, 27 personel; İstanbul Üniversitesi, 11 personel; İzmir Ekonomi Üniversitesi, 4 personel; Mudanya Üniversitesi ise 13 personel alımı yapacağını ilan etmiş bulunuyor.

Güncel Kamu Personeli Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazıları da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla iş arayan vatandaşların bilgisine personel alımlarını sunuyor. Bu kapsamda İŞKUR’un sitesi incelendiğinde bugün; Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü’nün 1 büro işçisi alacağı görülmüş bulunuyor. 19 Mayıs Belediyesi bu ay içerisinde 8 yeni personel alımı yapacakken, Muratpaşa Belediyesi, 20 yeni personel alımı için ilan yayınlıyor. Alım yapan bir diğer kamu kurumu ise, Talas Belediyesi oluyor. Haziran ayı itibariyle başvuruları kabul etmeye başlayacak olan Talas Belediyesi, 30 yeni personel alımı için düğmeye basmış bulunuyor.

İlgili Makaleler