Gündem

Resmi Gazetede Otopark Yönetmeliği ile ilgili açıklama yayımlandı!

24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede otopark yönetmeliği yayımlandı. Söz konusu yönetmelikte her daireye otopark zorunluğunun ertelendiği açıklandı. Ertelemenin Corona virüsü salgını nedeniyle duraklayan inşaat sektörünün ekonomik nedeniyle olduğu biliniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından resmi gazetede ‘otopark yönetmeliğinde değişiklik yapılmasında dair yönetmelik’ yayımlandı. Bugün itibari ile yürürlüğe giren yönetmelikte Mart ayında yürürlüğe girecek olan her daireye bir otopark zorunluluğu 30 Haziran 2020 tarihine ertelendi. Kararın alınmasında Türkiye’deki corona virüsü salgınında inşaat sektörünün ekonomik olarak olumsuz etkilenmesinin neden olduğu öngörülüyor.

OTOPARK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 22/2/2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Otopark Yönetmeliğinin geçici 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “31/12/2019” ibaresi “31/3/2020” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir