İşkur İş İlanlarıKamu Haberleri

Resmi Gazete’de ve İŞKUR sayfasında yeni kamu iş ilanları yayınlandı! KPSS’li ve KPSS şartsız 56 bin personel alımı yapılacak!

Bu hafta Resmi Gazete’de ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfasında yeni kamu ve özel sektöre ait iş ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanlara göre, kamu kurumlarına ve özel sektör firmalarına memur-işçi statülerinden toplam 56 bin personel alımı yapılacak. Yayınlanan kamu iş ilanlarında göre farklı meslek guruplarından Bay-Bayan, KPSS şartlı ve KPSS şartsız 12 binden fazla personel alımı gerçekleştirilecek. Bu alımların haricinde, İŞKUR’un ‘’kurum dışı kamu işçi alım ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilanlara göre ise, il-ilçe belediyelerine KPSS’siz 320 işçi alınacaktır.

PERSONEL ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI

Aşağıda özet anlatımları ile hangi kamu kurum ve kuruluşlarına, hangi mesleklerden kaç personel alınacağı belirtilmekle birlikte, son başvuru tarihlerine göre şu devlet kurumları personel alımı yapmaktadır.

Resmi Gazete’de yayınlanan 42 farklı kamu kurumu, 57 belediye, 24 üniversite ve 16 adet kalkınma ajansı KPSS 50, 55, 60, 65 ve 70 taban puan şartı ile personel alacaktır. Bunlar arasında en fazla personel alan kurumların başında Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı gelmektedir. Bunların haricinde Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı ve bu bakanlıklara ait kuruluşlar bulunmaktadır.

Aşağıda belirtilen kamu kurumlarının belirtilen ilanlarının tüm detaylarını görüntülemek ve personel-memur alımı yapan diğer kamu kurumlarının güncel iş ilanlarını görmek için BURAYA TIKLAYINIZ

İŞKUR aracılığı ile memur-işçi alımı yapan kamu ve özel sektör kurumlarının güncel iş ilanlarını görüntülemek için ise BURAYA TIKLAYINIZ

28 Kasım güncel belediye iş ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

MERKEZ BANKASI

T.C Merkez Bankası yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Merkez Bankası, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 40 teknisyen ve 30 güvenlik görevlisi alımı yapacak. Güvenlik ve Teknisyen alımı başvuruları 27 Kasım ile 14 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Vakıflar Genel Müdürlüğü 25 Kasım ile 18 Aralık 2020 tarihleri arasında sözleşmeli personel alımı yapacak.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Gazi Üniversitesi yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere toplam 9 personel alımı yapacak.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Üniversitesi yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre İstanbul Üniversitesi 163 personel alımı yapacak. Personel alımına ilişkin yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi;

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesine 2020 KPSS  (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları 30 Kasım’da başlıyor! Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 42 personel alımı yapacak.

ADALET BAKANLIĞI

Adalet Bakanlığı 400 memur alımı yapacak. Memur alımı başvuruları başladı. Adalet Bakanlığı 2020 KPSS LİSANS sınavından en az 70 puanı olan adayların ilana başvuruda bulunabileceği belirtildi. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar, 27 Kasım 2020 ile 11 Aralık 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

Gaziantep Üniversitesi bugün yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Resmi Gazete’de DPB841290 no ile yayınlanan ilana göre Gaziantep Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 4/B sözleşmeli olarak toplam 206 sağlık personeli alımı yapılacak! Hangi kadrolara kaç personel alımı yapılacağına dair yapılan açıklamada; 180 hemşire, farklı branşlardan 25 sağlık teknikeri ve 1 adet Odyometrist alımı yapılacak.

BEYOĞLU BELEDİYESİ

İstanbul Beyoğlu Belediyesi yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Beyoğlu Belediyesi KPSS şartı ile 80 memur alımı yapacak. Memur alımı başvuruları başladı ve 4 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. İlana göre Beyoğlu Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere KPSS 70 taban puanı ile 50 zabıta memuru ve 30 büro memuru alımı yapacak.

İlgili Makaleler