Kamu HaberleriPersonel Alımı

Resmi Gazete’de Yayımlanan İlan İle En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Yapılıyor

Resmi Gazete'de Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu sürekli işçi alımı yapılacağı ifade edildi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından bugünkü Resmi Gazete’de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda temizlik personeli ile güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabiliyor.

İLANIN DETAYLARI

Yayımlana ilanda “Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

En az ilkokul mezunu ilana başvurular 17 Şubat yani bugün başladı ve 21 Şubat’a kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile gerçekleştireceklerdir.

ARANAN ŞARTLAR

En az ilkokul mezunu personel alımı için yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlar ise şöyle:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

5. İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

6. Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı
En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı

7. Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 17 inci maddesi gereğince yapılacak sınavda başarılı olmak.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir