Ekonomi

Resmi Gazete’de Yayımlandı: 3 Ay Ertelendi

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü tarafdından corona virüsü salgını kapsamında yeni bir karar alındı. Buna göre taşınmazlarına ilişkin kira alacaklarına 3 ay erteleme imkanı tanındı.

Resmi Gazete’nin 11 Mayıs 2020 tarihli sayısında çok önemli bir karar yayımlandı. Bu bağlamda Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünün “Satım ve Kiraya Verme İşlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına ilişkin Yönetmeliği”, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

3 AY ERTELENDİ

Bu karar kapsamında yönetmelik hükümlerine göre kiraya verilen taşınmazlardan 1 Nisan’dan itibaren 3 aylık döneme ilişkin tahsil edilmesi gereken bedeller, başvuru şartları aranmaksızın 3 ay süreyle ertelendi.

Bununla birlikte Tarım ve Orman Bakanı, bu süreleri bitiminden itibaren 3 aya kadar uzatabilecek. Anılan alacaklar ertelenen süre sonunda, ertelenen süre kadar aylık eşit taksitler halinde, herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmaksızın tahsil edilecek.

İşte o karar:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler