GündemKamu Haberleri

Resmi Gazete’de Yayımlandı ! Sağlık Bakanlığı Türkiye Geneli Sınavsız Personel Alımı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısnda bir karar yayımlandı. Bu kararda Sağlık Bakanlığının Türkiye genelinde sınavsız personel alımı yapacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin Resmi Gazete’de bir karar yayımlandı. Bu karar kapsamında bankanlık bünyesine Türkiye geneli sınavsız personel alımı yapılacağı ifade edildi.

Yayımlanan karar kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesinde yer alan aşağıdaki hükümde değişiklik yapıldığı ifade edildi.

KARARIN DETAYLARI

“Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.”

Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete’de Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

“Kamu Kurum ve Kınuluşlarma Işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikle Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir. 29/6/2009 tarihli ve 2009/15188 sayılı Bakanlar Kumlu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.”

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kararı
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kararı

Ayrıca Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin kararın devamında şu ifadelere yer verildi:

“2020 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve konma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi nıtulmıdtsızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncclikliler de chlhil olmak üzere talep şartlarına uygun tanı başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığında yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartlan taşımayardann yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir