Kamu Haberleri

Resmi Gazete’de yayımlandı: Ulaşımdan sonra konaklamada ücretsiz!

1 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete’de sağlık çalışanlarını ilgilendiren önemli bir karar yayınlandı. Yayımlanan karar ile birlikte sağlık personelleri ulaşımdan sonra sağlık kuruluşuna yakın bulunan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden de ücretsiz olarak faydalanacak.

Corona virüsü salgını nedeniyle sağlık çalışanları için Marmaray ve Başkentray ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran’dan itibaren Marmaray ve Başkentrey’ın 3 ay daha ücretsiz kullanılacağını duyurdu. Ayrıca sağlık çalışanları için bir müjde daha Resmi Gazete’de yayımlandı. 1 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete’ye göre sağlık personeli sağlık kuruluşuna yakın bulunan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden de ücretsiz olarak faydalanacak.

Cumhurbaşkanı kararı ile yürürlüğe konan kararda şu ifadeler kullanıldı:

“Birinci fıkra kapsamındaki sağlık personelinden, mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden (eğitim ve dinlenme tesisleri hariç olmak üzere) yararlanmak isteyenler ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirilenler, mezkür tesislerinden yararlanmada, 31/8/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil), 4736 sayılı Kanunun 1inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır”

 

İlgili Makaleler