Eğitim

Resmi Okullar İçin Telafi Eğitimi Takvimi Belli Oldu ! İşte Eğitimlerin Başlayacağı Tarih

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim süreci 19 Haziran'da sonlandırılacak. Milli EĞitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapıldı ve resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitimi için takvim açıklandı. Bu bağlamda 3 hafta sürecek olan telafi eğitimi programı 31 Ağustos'ta başlıyor.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim süreci 19 Haziran’da tamamlanacak. Resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitimi içinse Milli Eğitim Bakanlığı tarafından takvim belirlendi. Buna göre 3 hafta sürecek olan telafi eğitimleri 31 Ağustos’ta başlayacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini vurguladı.

TELAFİ EĞİTİMİ 31 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı ve 31 Ağustos Pazartesi günü yüz yüze telafi eğitimlerinin başlayacağını duyurdu. Bu eğitimler 3 hafta boyunca devam edecek. Ders yılının başlaması ile birlikte de destekleme ve yetiştirme kursları aracılığı ile telafi eğitimleri devam edecek.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Telafi eğitimlerinin yıl içinde devam etmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler