GündemKamu Haberleri

Restoran, kafe ve lokantalar açılacak mı? Bakan Koca yanıtladı!

Bugün yapılan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü ile mücadelede Türkiye’nin ikinci döneme başlandığını vurguladığı konuşmasında açılması planlanan AVM’lerde kurallar uygulanacağına değindi. Bakan Koca ayrıca “restoran, kafe ve lokantalar açılacak mı?” sorusunu da yanıtladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün video konferans yoluyla yapılan Bilim Kurulu toplantısı ardından basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, corona virüsü ile mücadelede birinci dönemin tamamlandığını ve Türkiye’nin ikinci döneme başladığını duyurdu. Bu dönemin “kontrollü sosyal hayat” olarak adlandırılacağını söyleyen Bakan Koca yaptığı bilgilendirmelerden sonra muhabirlerin sorularını da yanıtladı. Bir muhabirin AVM’lerin açılması ile ilgili sorusuna cevap veren Bakan Koca açılacak olan işletmeler ile ilgili esasların yayınlanacağını söyledi. Bakan Koca açıklamasında restoran, kafeler ve lokantaların ise henüz açılmayacağını bildirdi.

İşte Bakan Koca’nın konuya ilişkin açıklaması:

Bilim Kurulu ya da baknlığın ya da hükümetimizin AVM’lerin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılmasıyla ilgili kararı olmuştur. AVM’lerin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir karar olmadı. Açılmasıyla için de bir kararına gelmesi gerekmiyordu, zaten açıktı. İşletmelerin kendisi bunu sürdürmedi. AVM’leri kendileri kapatmıştı. Şu süreçte kuaför, berberler açılmış oldu. Esaslar yayınlanıyor olacak. Giyim evleri ve züccaciyelerin açılmasıyla ilgili de rehber yayınlanacak. Restoranlar, kafeler, lokantalar AVM’leri işletmeleri açıyor olsalar da bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler