GündemKamu Haberleri

Restoranlar, meyhaneler, kahvehaneler ve kafeler tamamen kapatıldı!

Koronavirüs salgınları nedeniyle yeni alınan tedbir kararlarına göre restoranlar, meyhaneler, kahvehaneler ve kafeler tamamen kapatıldı. Restoran ve kafeler sadece paket servis yapabilecek. Daha önceki kapatma kararında ekonomik sıkıntılara düşen esnaflar, sıkıntılarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Yapılan paylaşımlarda şu ifadeler kullandı;

‘’Açıklanan tedbirlere göre Restoranlar, meyhaneler, kahvehaneler ve kafeler tamamen kapatıldı. Sadece paket servis yapanlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalabilecek. Tüm esnaf arkadaşlarımıza geçmiş olsun. Zaten zordaydık, daha da zorlanacağız! Çoğu mekan batar!

AVM, MARKET, BERBER VE KUAFÖRLER

Alışveriş merkezi,  market,  berber,  kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.

RESTORAN, LOKANTA, PASTANE, KAFE VE KAFETERYALAR

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­ al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme­içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacaktır.

KAHVEHANE, BİLARDO VE SİNEMA SALONLARI

31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.

Kafe, bar ve restoranlara dair mevcut tedbirlerin 45 gün kadar süreceğini 4 Ocak 2020’ye kadar mekanların açılmayacağını tahmin ediyoruz. Tüm esnaf arkadaşlarımıza geçmiş olsun. Kavuşturulmuş eller Herkes için zor süreç.’’

İlgili Makaleler