Gündem

Rize’de Bir Hasta Gözlem Altına Alınmıştı ! Korona Virüs Ülkemize Sıçradı Mı? Bakan Koca’dan Açıklama Geldi

Rize Devlet Hastanesi'nde bir hasta korona virüs şüphesi ile gözlem altına alındı. Bu gelişmeler panik yaratırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Rize Devlet Hastanesi’nde gözlem altında tutulan hastanın korona virüs olup olmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Koronavirüs hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarını sosyal medya üzerinden gerçekleştirdi. Bakan Koca koronavirüs şüphesiyle Rize Devlet Hastanesi’nde gözlem altında tutulan hastanın testlerinin tamamlandığını ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda incelenen numunelerde hastanın koronavirüs değil mevsimsel grip olduğu anlaşıldı. Hastamız bugün taburcu edilecek.”

Tayland’tan döndükten sonra ateş, öksürük ve gribal enfeksiyon şikayeti ile bir vatandaş hastaneye başvurmuştu. Hasta korona virüs şüphesi ile müşahede altına alınmıştı.

Hasta hakkındaki rapor ise şöyleydi:

Korona Virüs Raporu
Korona Virüs Raporu

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir