Gündem

Rize’de Korona Virüs Paniği Gündeme Geldi ! Müşahede Altına Alındı

İran'da görülen korona virüs paniğinin ardından ülkemizde de korona virüs panik yarattı. Bir vatandaş Tayland tatilinden döndükten sonra ateş, öksürük ve gribal enfeksiyon şikayetiyle Rize Devlet Hastanesine başvurdu. Hasta korona virüs şüphesi ile müşahede altına alındı.

Rize’den bir son dakika haberi geldi. Buna göre Tayland’tan döndükten sonra ateş, öksürük ve gribal enfeksiyon şikayeti ile hastaneye başvurdu. Hasta burada korona virüs şüphesi ile müşahede altına alındı.

Ayrıca Tayland tatilinden dönen diğer aile üyelerinde herhangi bir korona virüs şüphesi görülmediği ifade edildi ve söz konusu hasta virüs şüphesi ile müşahede altına aldı.

KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Söz konusu hasta Rize’deki tedavisinin ardından Trabzon’daki Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi ve hastadan kan örneği alınarak araştırmaya gönderildi.

Eskişehir’den de korkutan bir haber geldi. Bir hastada korona virüs tespit edildiği iddia edildi.

Korona Virüs Raporu
Korona Virüs Raporu

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge çeşitli açıklamalarda bulundu ve Eskişehir Şehir Hastanesinde Kovid-19 ihtimali üzerinde durulan ve kontrolleri yapılan bir vatandaşa detaylı tetkik yapıldığı ifade edildi.

Bilge yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Vatandaşlarımızın panik yapmasına gerek yok. Rutin olarak zaten bu tarz tetkikleri birçok hasta üstünde yaptık, yapıyoruz. Ateşi olan ve virüsün olma ihtimalini taşıyan özellikteki gözlemlerimiz doğrultusunda ‘acaba’ sorusunu kendimize sorarak gerekli çalışmamızı gerçekleştiriyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir