Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Personel Alımı

Rotterdam Başkonsolosluğu ‘ndan Güzel Haber! Türk Uyruklu Personel Alacak!

Yurt dışında çalışmak ve yaşamak milyonlarca insanın hayallerinden biri. Herkesin en çok araştırdığı konu başlıkları arasında yurt dışında iş ilanları dikkat çekiyor. Son olarak Hollanda Rotterdam Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklama iş arayan vatandaşları heyecanlandırdı. KPSS şartı aranmaksızın sekreter alımı yapacak olan başkonsolosluk ilanına son başvuru tarihi 6 Aralık belirlendi. İlan için aranılan nitelikler nelerdir?

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

 

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek (ayrıca İngilizce bilgisi tercih nedenidir),

9. Bilgisayar kullanabilmek.

İlgili Makaleler