Gündem

Rusya Corona Virüsü Aşısı Tarih Verdi ! İşte Yeni Gelişmeler

Rusya tarafından corona virüsü için çeşitli çalışmalar sürdürülüyordu. Ayrıca Rusya corona virüsü aşısı için bir açıklama yaparak insanlar üzerinde denenecek tarihi belirtti.

Tüm dünyada corona virüsü için çalışmalar devam ederken Rusya’dan sevindiren bir haber geldi.

Rusya tarafından geçtiğimiz hafta geliştirilen ilaç duyurulmuştu ve aşının test aşamalarıyla ilgili Vektor Devlet Viroloji ve Biyoteknoloji Bilim Merkezi’nin Başkanı Rinat Maksyutov, Rus devlet televizyonuna çalışmanın detaylarını açıkladı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak aşının laboratuvar çalışmalarını devam ettiğini söyleyen Maksyutov bazı hayvanlarda testlerin tamamlandığını belirtti ve açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Şu ana kadar aşı fareler ve gelincikler üzerinden denendi. Primatlar üzerinde aşılama süreci devam ediyor. Laboratuvar ortamındaki çalışmaları primat testlerini tamamladıktan sonra Nisan ayı sonuna kadar tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Ardından bilimsel çalışmalara devam ettikten sonra Haziran ayında da aşının insanlar üzerinde denenmeye başlayacak”

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir