Gündem

Rusya Devlet Televizyonu’nda Yayınlandı: 3. Dünya Savaşı Başladı!

Rusya’nın Ukrayna topraklarındaki işgalci faaliyetlerinde 3 ay geride kalırken, Rusya devlet televizyonunda yapılan bir yayın gündeme bomba gibi düştü. Rusya’nın Ukrayna’da gösterdiği faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunan Rus sunucu, 3. Dünya Savaşı’nın başladığını dile getirdi. Yapılan yayının devamında NATO’ya tehdit niteliğinde uyarılar yapıldı.

Rusya ile batı ülkeleri arasında, Ukrayna’da devam eden savaş nedeni ile dünya tarihinin en gergin dönemlerinden birisi yaşanıyor. Rusya devlet televizyonundan gelen görüntüler ise bu gerginliğin hız kesmeden artacağını gösteriyor. Rusya devlet televizyonunda çok konuşacak bir yayın yapıldı ve 3. Dünya Savaşı ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Rusya hükümetine çok yakın olduğu söylenen Rossiya-1 isimli bir kanalda 60 Minutes isimli bir program yayınlandı. Programın sunucu olan Olga Skabeyeva çok çarpıcı yorumlarda bulundu ve batı ülkelerinin Ukrayna’ya yaptığı silah yardımlarının küresel bir çatışma ortamına zemin hazırladığını ifade etti.

Ukrayna Savaşı Bitti 3. Dünya Savaşı Başladı

İngiltere merkezli Metro gazetesi tarafından yapılan habere göre, Rus gazeteci çok kritik açıklamalar yaptı. Ukrayna topraklarındaki askeri operasyonun bittiğini söyleyen Rus gazeteci, gerçek savaşın ise şimdi başladığını, onun da 3. Dünya Savaşı olduğunu söyledi.

Yalnızca Ukrayna’nın değil tüm NATO’nun silahsızlandırılması adına çalıştıklarını söyleyen Rus sunucu için Putin’in kuklası olduğu yönünde yorumlar yapılıyor ve yaptığı her programın Kremlin onaylı olduğu ifade ediliyor.

Avrupa Başkentleri 202 Saniyede Yer Yüzünden Silinecek

Yine aynı kanaldan yapılan önceki yayınlarda nükleer saldırı haritaları yayınlanmıştı. Olası bir tehlike anında Rusya’nın uygulayacağı nükleer savaş stratejileri hakkında yorumlar yapılmıştı. En çarpıcı olan ise Avrupa’ya düzenlenmesi planlanan nükleer saldırılar olarak karşımıza çıkmıştı.

Avrupa’da yer alan en büyük başkentlere saldırı planlarının işlendiği programda, Paris, Londra ve Berlin’in yalnızca 202 saniyede yer yüzünden silineceği ifade edilmişti.

İlgili Makaleler