Gündem

Rusya Türkiye’yi Tehdit Etti ! Rus Donanması Suriye’ye Doğru Yola Çıktı

Rus siyasetçi Vladimir Cabarov yaptığı açıklamalarında Türkiye'nin İdlib'e yapacağı bir operasyonun Ankara için kötü sonuçları olacağını öne sürdü ve Rusya donanmasından flaş bir adım geldi. Rus donanması Kalibr seyir füzeleri yüklü iki savaş gemisinin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını duyurdu.

Türk askerleri dün gece Esed Rejimin hava saldırısına maruz kaldı ve 33 askerimiz şehit olurken 32 askerimiz de yarlandı. Bunun ardından Rusya açıklama yaparak saldırıyı kendi jetlerinin gerçekleştirmediğini ifade etti. Ayrıca Rus donanması Türkiye’ye tehdit etti ve Kalibr seyir füzeleri yüklü iki savaş gemisinin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını duyuruldu.

Türk ordusuna yapılan bu hain saldırı ardından Rusya ’dan peş peşe sözlü ve fiili tehditler gelmeye başladı.

Saldırı sonrasın Rusya’dan yapılan açıklamada Rus Hava Kuvvetleri’nin Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye herhangi bir operasyon düzenlemediği belirtilerek sorumlu olarak Esad Rejimi işaret edildi.

Rus Donanmasından Tehdit
Rus Donanmasından Tehdit

Bu açıklamadan sonra Rusya Donanması’ndan flaş bir adım geldi. Donanmaya bağlı Rus Karadeniz Filosu, Kalibr seyir füzeleri yüklü iki savaş gemisinin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını duyurdu.

Rus parlamentosunda Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov’dan bir açıklama geldi. Reuters’ın Interfax’tan son dakika olarak aktardığı açıklamaya göre Türkiye’nin İdlib’e yapacağı geniş çaplı bir operasyonun Ankara için kötü şekilde sonuçlanacağı ifade edildi.

Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızla paylaşacağız..

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir