Gündem

Saat 21:00’dan Sonda Açık Olacak Marketler Belli Oldu

Akaryakıt istasyonları içinde bulunan marketlerin saat 21.00'den sonra kapanma zorunluluğu hakkında yeni bir gelişme gündeme geldi. Bu bağlamda tedbirlere uyulması şartı ile akaryakıt istasyonlarındaki marketler açık olacak.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ile genelge gönderildi. Bu bağlamda bakkallar, marketler ve süpermarketler 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. Peki saat 21:00’dan itibaren hangi marketler açık olacak?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Genel Başkanı Fesih Aktaş bu konu hakkında açıklama yaptı ve Aktaş açıklamalarında istasyon marketlerinin çalışma saatleriyle ilgili genelge dışında tutulduğunu hatırlatarak uyulması gereken kurallara dikkat çekti.

EPGİS Genel Başkanı Fesih Aktaş’ın, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik’le yaptığı görüşmede istasyon marketleriyle ilgili taleplerini bildirdiği ve bunun neticesinde akaryakıt istasyonları içinde bulunan marketlerin saat 21.00’den sonra kapanması zorunluluğunun, tedbirlere uyulması şartı ile kapsam dahilinden çıkartıldığı belirtildi.

Açık Olacak Marketler Belli Oldu
Açık Olacak Marketler Belli Oldu
TEDBİRLER

İstasyon marketler kapsamında uyulması gereken tedbirler ise şöyle:

  • İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak.
  • Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak
  • Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilere, aralarında en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde, bu hususu belirten afiş asılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir