Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü için Çin’den ilaç getirildiğini söyledi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Düzenlenen basın toplantısında corona virüsü vakalarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Bakan Koca, tedavi için Çin’den ilaç getirildiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de tespit edilen vakalar hakkında açıklamalar yapan Bakan Koca, iyileşen hastaların da olduğunu ifade etti. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalar hakkında bilgi vereceklerini söyleyen Bakan Koca, “İyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı da gün be gün açıklamış olacağız. İyileşmekte olan hastalarımızın fazla olduğunu belirtmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Çin’den getirilen ilaç kullanılmaya başlandı

Çin’de kullanılan bir ilacın tedavide sonuç verdiği konusunda iddialar bulunduğunu dile getiren Bakan Koca, ilacın ülkemize de getirildiğini açıkladı. Bakan Koca ilaca ilişkin olarak,
“Bugün itibariyle sabah itibariyle Çin’de kullanılmış olan özel bir ilaçtan sonuç aldıkları iddiası olan ve bu konuyla yayınları yapılmış olan; özellikle yoğun bakımda hastalarında kullanılmasının 11 veya 12 günden 4 güne dair düşürdüğüne dair bilgilerini bildiğimiz ilaçla ilgili de bu sabah yeterli miktarda Çin’den getirmiş olduk. Bugün Çin Büyükelçiliğiyle de görüştüm. Bu ihtiyacımızı karşılama noktasında da bir gayret içinde olacaklar.” İfadelerini kullandı.

Bakan Koca corona virüsü tespit edilen vakaların arasında sağlık personellerinin de bulunduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir