Gündem

Sağlık Bakanı Koca 81 ilin Sağlık Müdürleriyle toplantı yaptı! Yeni tedbirler mi geliyor?

“Tedbire ihtiyaç var.” Diyerek 1 Temmuz corona virüsü tablosunu paylaşan Bakan Koca’dan yeni bir paylaşım geldi. Bakan Koca, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde İl Sağlık Müdürleri ile görüştüğünü açıkladı.

Türkiye’de 1 Temmuz corona virüsü tablosuna göre son 24 saatte 996 yeni vaka daha tespit edildi. Vaka sayısını değerlendiren Bakan Koca, “Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.” İfadelerini kullanmıştı.

Son olarak Bakan Koca’dan yeni bir paylaşım daha geldi. 81 İl Sağlık Müdürleri ile bir araya geldiğini açıklayan Bakan Koca, Covid-19 ‘un seyrinin ele alındığını söyledi.

Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda, “Bayramın ikinci gününde tüm şehirlerimizin İL SAĞLIK MÜDÜRLERİYLE video konferansta bir araya geldik. Salgınla ilgili yeni gelişmeleri, yapılan çalışmaları, COVID-19’un seyrini ele aldık. İl Sağlık Müdürlerimizle bir önceki video konferansımızı 29 Temmuzda gerçekleştirmiştik.” İfadeleri kullanıldı

İlgili Makaleler