Gündem

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Corona Virüs Hastalarına Evde Dijital Takip

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün olduğu gibi 7 Nisan tarihinde, Tükiye'nin corona virüs (Covid-19) ile mücadelesindeki son durumu açıklamak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Hastaların dijital yöntemlerle takibi hakkında da bazı gelişmelerin olduğunu aktardı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin corona virüs ile mücadelesindeki son durumu ve güncel vaka ile hayatını kaybedenlerin sayısını açıklamak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Yaptığı açıklamalarda, corona virüs ile enfekte olmuş hastalara dijital takibin olacağını belirtti.

“HASTALARIMIZI DİJİTAL YÖNTEMLE TAKİP EDECEĞİZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bakanlığımızın desteği ile halen farklı tedavi alternatiflerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürütülmektedir. Kök hücre, iyileşmiş hastaların kanından alınan plazma tedavisine bakanlık olarak bu çalışmalara öncelik yapıyoruz. Bakanlığımız aşı çalışmalarına da öncülük etmektedir. Araştırmaların başarıyla sonuçlanması yönünde umudumuz ve inancımız var. Fakat uygulama şu andaki ihtiyaçlara cevap verecek hıza yetişmeyecektir.”

“Hastalarımızın ve temaslıların kendilerini izole etme koşullarından taviz vermemiz mümkün değildir. Bu yüzden hastalarımızı dijital yöntemle takip edeceğiz, kendilerini hemen uyaracağımız sistemin hazırlıklarını da tamamladık. Bu tedbiri daha sonra açıklayacağım.”

Ayrıntılar gelmeye devam ediyor…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir