Gündem

Sağlık Bakanı Koca Açıkladı ! Yeni Tedbirler Mi Geliyor?

Diyarbakır'a giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında 3 hafta öncesine göre vaka oranının yüzde 49 oranında düşmüş durumda olduğunu belirtti.

Diyarbakır’a giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca basın açıklamasında “Bu dönemde yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bugün durum önemli ölçüde kontrol altına alınmış oldu” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Bakan Koca açıklamalarında Diyarbakır’a durumu yerinde görmek ve acil müdahale gerektiren konulara çözüm üretmek için geldiğini belirtti ve yeni değerlendirmeler yapılacağını vurguladı.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Bakan Koca bu konuya ilişkin olarak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Az sonra il sağlık müdürümüzün, saha koordinatörümüzün, başhekimlerimizin katılımıyla il değerlendirme toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bu anlamda alınacak yeni tedbirleri de istişare edeceğiz. Öğleden sonra ise Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak il sağlık müdürlerimizin yine saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizin katılımıyla bölge toplantımızı yapmış olacağız. Böylece bu 6 ilimizdeki güncel durumu, ihtiyaçları, sağlık altyapısını detaylarıyla değerlendirmiş olacağız. İstişarelerimiz bittikten sonra aldığımız kararları açıklayacağız”

İlgili Makaleler