Gündem

Sağlık Bakanı Koca Duyurdu ! 5 İlimize Daha Yasak Getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü salgını için açıklama yapan Bakan Koca 5 ilimize daha yasak getirildiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden corona virüsü salgını hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında 5 ilimize daha yasak getirildiğini ifade etti. Bakan Koca açıklamalarında vaka artışı ile dikkat çeken illerimiz başta olmak üzere artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarının Valiler başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam edildiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında 42 ilimizde maskenin yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk olduğunu ifade ederek virüs ile maskesiz mücadele edilemeyeceğini belirtti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz.”

42 İLİMİZ İÇİN MASKE YASAĞI

Sağlık Bakanı Koca Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa’da da maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğunu belirtti. Bu bağlamda Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa olmak üzere 42 ilimizde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaşımı:

İlgili Makaleler