Gündem

Sağlık Bakanı Koca: Ramazan Bayramı Sonrası Daha Özgür Olabiliriz

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının sona ermesiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin Covid-19 gündemine dair bir basın açıklaması düzenledi. Bakan Koca, güncel gelişmeleri aktardıktan sonra kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Koca, Ramazan Bayramı'nda tedbirler sıkı sıkıya uyulursa daha özgür bir hayatın bizleri beklediğini ve buna da kontrollü sosyal hayat denildiğini belirtti.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı gerçekleştirildikten sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Covid-19 gelişmelerini aktardı ve Bilim Kurulu toplantısında görüşülen değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştı. Bakan Koca, kendisine yöneltilen soruları cevapladı ve Ramazan Bayramı’nda tedbirlere uyulduğu takdirde daha özgür günlerin bizleri beklediğinden bahsetti.

DAHA ÖZGÜR OLABİLİRİZ

Bakan Koca’nın konuya dair açıklaması ise şu şekilde:

“Size bayram günleri için veremediğim haberleri daha ilerisi için verebilirim. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında daha özgür olabiliriz. Bayramı çok dikkatli geçirmeliyiz. Bayram günleri virüsün yeniden yayılma günü olmamalı. Bu bayramı eski bayramlar gibi kutlarsak hastalığın tırmanışa geçtiği günlere dönebiliriz.”

“Bayram günlerinde evimizde kalalım, ziyarete gitmeyelim. Anne ve babalarımıza tehlikeli yakınlık olmasın. Onlar için en güzel sözleri düşünüp arayalım. Kalbin kurduğu cümle bir annenin elini öpmekten daha büyük yakınlık kurar. Bayramdan sonraki günler daha riskli olacak. Tedbirlere uyarak yaşayacağımız daha geniş bir sosyal hayatımız olacak. Özgürlüğümüzü tedbirler garanti altına alacak. Bu hayat tarzına kontrollü sosyal hayat diyoruz. Herkesin katkısı, çabası, ısrarlı dikkatiyle kurulabilecek bize serbestlik sağlayacak hayattır.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler