GündemKamu Haberleri

Sağlık Bakanı Koca resmen duyurdu! Her an yasak gelebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısı ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında, "AB her an yasak getirebilir. " dedi.

Koronavirüs aşısı hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca flaş bir açıklamada bulundu.

BAKAN KOCA’DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Çin hükümetinin aşı firmalarına sınırlama getirdiğini ifade eden Bakan Koca, “Sadece biz değil, kimse aşıyı söz verilen zamanda alamıyor. Bakın değil milyon, değil yüz bin birkaç bin aşıda kalan ülkeler var. Emin olun biz şanslı ülkelerden biriyiz. Çin hükümeti tüm aşı üreticilerine sınırlama koydu. Önce ‘Çin’e vereceksiniz’ dedi. Bu yüzden çok aksama var. Buna rağmen alabiliyoruz. Çin aşısının Faz-3 çalışmalarına katılmasak biz de aşıyı bulamazdık.” dedi.

“AB HER AN YASAK GETİREBİLİR”

Bakan Koca, aşı ile açıklamasının devamında, “Avrupa Birliği (AB) her an AB dışına aşı satışına sınırlama ve hatta yasak getirebilir. Herkes kendi vatandaşı öncelikli olsun istiyor. Bu yasağı getirmelerinden önce ne alırsak alalım diyoruz. En büyük korkum bu, aşı milliyetçiliği ve yasak gelmesi.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA BELGE GÖSTERDİ

Öte yandan Bakan Koca, “Türkiye’ye gelen 1,5 milyon doz BioNTech aşısı nerede?” diye soranlara, ilk partinin Ankara’da dağıtım merkezine 12 Mart’ta ulaştığını söyleyerek belgesini gösterdi.

İlgili Makaleler