Gündem

Sağlık Bakanı Koca Tüm Türkiye’ye Kötü Haberi Verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında Türkiye'nin corona virüsü karşısındaki durumunu değerlendirdi ve hasta sayısının yeniden günlük 1000'li rakamlara çıktığını belirtti. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarında günlük test sayısının 100 bine ulaşacağını ifade etti.

Mart ayından itibaren corona virüsü ile mücadelemiz devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantılarının ardından açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca bugün yaptığı açıklamalarında kötü haberi verdi. Bakan Koca açıklamalarında günlük hasta sayısının yeniden binli rakamların üstüne çıktığını belirtti ve test sayısının 100 binin üzerine çıkacağını vurguladı.

KÖTÜ HABERİ VERDİ

Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında Türkiye’nin son 1,5 aydaki en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti ve vaka sayılarının bir süredir yükselişte olduğunu son 1,5 ayın en yüksek hasta sayısına ulaşıldığını vurguladı.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni hasta sayılarının binin üzerine çıkmasından sonra günlük test sayımız dün 82 bin oldu. Bu sayı birkaç gün içinde 100 binin üzerine çıkacak. Dün ağır hasta sayımız 686’ya ulaştı. Kronik hastalığı olanlar ve büyüklerimizden oluşuyor. En üzücü sonuçları bu gruplarda görüyorum.

Kovid 19 ve diğer tüm hastalıklar dahil olmak üzere servis yatağı doluluk oranı yüzde 51,3, yoğun bakım yatağı doluluk yüzde 64,8, ventilatör doluluk oranı yüzde 31,7.”

 

İlgili Makaleler