Gündem

Sağlık Bakanı Koca, umreden dönen vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı!

Dün gece umreden dönen vatandaşların Ankara ve Konya’daki öğrenci yurtlarına yerleştirildi. Karantina amaçlı 14 gün yurtlarda kalacak olan vatandaşlar hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısının 6’ya yükselmesi ve umreden dönen bir vatandaşta virüs tespit edilmesinin ardından alınan önlemler arttırıldı. Dün Umre’den dönen vatandaşlar hava alanındaki sağlık kontrollerinin ardından belediye tarafından tahsis edilmiş otobüslerle Ankara ve Konya’da bulunan öğrenci yurtlarına götürüldüler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da o vatandaşlarla ilgili açıklama geldi.

Tedbirlerle hep birlikte tavizsiz olalım

Bakan Koca twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “UMREDEN dün geceden itibaren dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya’daki ÖĞRENCİ YURTLARINDA KARANTİNA MANTIĞIYLA ayrı odalara yerleştirilmektedir. Şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp, testleri yapılmaktadır. Tedbirlerde hep birlikte tavizsiz olalım!” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır

Öte yandan umreden dönen vatandaşlar yurtlara yerleştirmeden önce, yurtta kalan öğrencilerin de başka yurtlara gönderimi yapıldı. Sosyal medyada gece yarısı başka yurtlara taşınarak mağdur olduklarını söyleyen bazı öğrencilere karşılık olarak Genlik ve Spor Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlık, “Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır.” İfadelerini kullandı.

Ankara ilindeki yurtların isimleri ve kapasiteleri

Şehit Özel Harekat: 2064

Milli İrade: 1880

Gölbaşı: 1448

TOPLAM: 5392

Konya ilindeki yurtların isimleri ve kapasiteleri:

Tahir Büyükkörükçü: 2228

Kutalmışoğlu: 2710

TOPLAM: 4938

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir