Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan 3 İyi Haber !

Hürriyet Gazetesi yazarı Osman Müftüoğlu bugünkü yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü belirterek Bakan Koca’dan iyi haber aldığını belirtti. Sağlık Bakanı Koca ile uzun bir telefon görüşmesi yaptığını belirten Osman Müftüoğlu herkesi ilgilendiren birçok konuda bilgi edinme ve görüş aldığını belirterek görüşmeden memnuniyet verici sonuç çıktığını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Osman Müftüoğlu yazısında 3 iyi haber aldığını ifade etti. Bununla birlikte Müftüoğlu yazısında 3 iyi haberi şöyle verdi:

SİZE 3 İYİ HABERİM VAR

SAĞLIK BAKANI DEDİ Kİ: TEST SAYISINI AZALTMAYACAĞIZ

GÖRÜŞMEDE öğrendiğim haberlerin içinde beni en çok sevindireni şu oldu: Test sayısı azalmayacak, artacak. Sadece virüsle hastalananların teşhisinde değil, sessiz taşıyıcıların yakalanıp izole edilmesinde de PCR testlerinden istifade edilecek. Bu bence en önemli, en sevindirici haberdir. Virüsün kökünü kurutmanın, onu sokaklardan da kovmanın en etkili yolu bu yöntemdir. Riskli yerlerde, mesela sanayi tesislerinde, organize sanayi sitelerinde, huzurevleri, maden ocakları ve benzeri yerlerde sessiz taşıyıcı taramalarının yapılması çok ama çok önemli bir ayrıntı. Kısacası Bakanımız net ve açık olarak belirtti ki “Test sayısında taviz yok!”

Sağlık Bakanı dedi ki: Testte taviz yok

SAĞLIK BAKANI DEDİ Kİ: TEMKİNİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ

SAYIN Bakan da farkında ki “Kalınlığını bilmediğimiz bir buz tabakasının üstündeyiz!” dedi. Önlemleri gevşetirken çok ama çok dikkatli olmak zorundayız. Anladığıma göre her önlemde “Dene, gör, karar ver!” stratejisi gündemde olacak. Gerektiğinde gevşetici tedbirler hızlandırılacak ya da sonlandırılacak. Bu strateji okullara dönüş, AVM’lerin açılması, sportif müsabakaların başlaması, belirli alanlarda ticari faaliyetlerin yeniden devreye girmesi dahil pek çok alanda tavizsiz uygulanacak.

SAĞLIK BAKANI DEDİ Kİ: VERİLERİ DİKKATLE İZLEYECEĞİZ

HEPİMİZİN gördüğü tablo şu: Özellikle son 10 günde tüm rakamlarda hızlıca bir iyileşme hali var.

Öyle ki ‘günlük yeni hasta/o gün iyileşen hasta sayısı’ oranı kapanmakla kalmadı, adeta kilitlendi. İyileşen hastaların toplam sayısı, yeni teşhis edilenlerin 2-3 katına yükseldi. Günlük yeni vaka rakamları 2 binlerin altına indi. Yeni hasta sayısı binin altına inince inşallah daha derin bir nefes alacağız. 500’ün altına indiğinde de “Yaşasın, mutlu sona yaklaşıyoruz” diye haykıracağız. 100’ün altı mı? Kesinlikle hayal değil. Onu da başaracağız. Ve işte o zaman süreci sıfırlamaya yaklaştığımızdan emin olup ‘sevinçle havaya fırlayacağız!’

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler