Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Corona Virüsü Hakkında Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tedbirleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında mümkünse hiçbir ülkeye gidilmemesi gerektiğini belirtti.

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan 200 bine yakın insana bulaşan corona virüsü ülkemize de sıçradı. Corona virüsü hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

14 Mart 2020, saat 08.50 itibariyle Türkiye’de kovid-19 test sonuçları pozitif çıkan hasta sayısı 5 olurken henüz hayatını kaybeden kişi açıklanmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise ölümlerin meydana gelmemesi için uyarılar yapmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Koca

YAPILAN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca son gelişmeleri aktardı ve Sağlık Bakanı Koca şu ifadeleri kullandı:

“YURT DIŞINA GİDİŞ DÖNÜŞ UYARIMIZDA KESİNLİKLE ISRARCIYIZ. 1 seyahat, 1 kişi ve 1 tek risk değildir. Sonucu 82 milyonu etkileyebilecek bir risktir. Mümkünse hiçbir ülkeye gitmeyelim. Yurt dışındaysak orada tedbir alalım. TEDBİRLERİ NE KADAR SIKI TUTARSAK, TEHDİT O KADAR ZAYIFLAR”

Ayrıca tüm hudut kapıları Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika, Hollanda’dan gelen yolculara 08.00 itibarıyla kapatılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir